KMD – O líné babičce

Posted on 07-10-2018 , by: Karel Havlíček , in , 0 Comments

Milí mladí diváci,

nová divadelní sezóna 2018-19 už začala, a proto Vás zveme na

1. divadelní představení

v letošním školním roce.

Kam?

do Divadla v Dlouhé v Praze 1

Kdy?

neděli dne 21. 10. 2018 od 17:00 hodin

 

Sraz:15. 50 h – stanice metra Háje – odchod 16.00 h !

Ukončení akce: po 19.40 h- stanice metra Háje,

převezmou si Vás rodiče

 

Co uvidíte?

O LÍNÉ BABIČCE

Podle stejnojmenné knihy spisovatelky Aleny Kastnrové

 

   Scénář a režie Jan Borna

Spolupráce na scénáři Ilona SmejkalováMiroslav Hanuš   Režie Jan BornaMiroslav Hanuš   Dramaturgie Ilona Smejkalová   Scéna Jaroslav Milfajt   Kostýmy Hana Fischerová  Hudební úprava a nastudování Milan Potoček   Texty písní Miroslav Hanuš   Vzucholoď vyrobil a řídí Ondřej Eremiáš

 

Návod na to, jak se nebát (plnit si své sny) a užívat si (života)!

Většina babiček jsou elegantní upravené staré dámy, které mají doma vždy pečlivě uklizeno a vzorně napečeno. Nebo to jsou roztomilé stařenky, co kdykoliv ochotně pohlídají vnoučata. Babička z naší inscenace je ale úplně jiná – neuklízí, nepeče, nevaří a občas ani nehlídá děti! I když je má ráda! Ona si totiž plní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. A tak z něj pokaždé, když má čas, chuť a náladu, vytahuje jeden papírek za druhým a dělá to, po čem touží. Nic pro ni není problém! Zalétat si balónem? Prima! Naučit se potápět? Proč ne! Vylézt na osmitisícovku? Skvělé!!! Tahle babička totiž zvládne úplně všechno! A možná díky ní přijdete i Vy na spoustu vlastních přání, která si začnete plnit. Řídit nejrychlejší auto na světě? Šlapat do kaluží, aby vás nikdo neviděl? Konečně dělat to, co chcete, a ne to, co se od vás očekává? Tak do toho! Nechte se inspirovat naší „línou“ babičkou!

https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/o-line-babicce/

 

 

 

Účinkují

Jarmila Vlčková

Babička

Michaela Doležalová Maminka, Žena v burce, Japonská horolezkyně, Vnučka a Holčička Anetka
Ivana Lokajová, Eva Hacurová,Veronika Lazorčáková Maminka, Žena v burce, Fialová důchodkyně, Německá horolezkyně, Vnučka a Recepční (alternace)
Lenka Veliká Maminka, Podezřívavá důchodkyně, Listonoška, Vnučka a Holčička na lyžích
Čeněk Koliáš Tatínek, Policista Pepa, Následník trůnu Ngur-Ngur XVII., Horský vůdce, Vnouček a Chlapeček na lyžích
Martin Matejka Tatínek, Policista Josef, Yetti, Vnouček a Chlapeček Gustav
Jan Meduna Tatínek, Břéťa z půjčovny vzducholodí, Vnouček a Instruktor Norbert
Pavel Tesař Tatínek, První zločinec, Dětinský důchodce, Igor Vousatý a Vnouček
Tomáš Turek Tatínek, Milionář, Druhý zločinec, Nahluchlý důchodce, Francouzský horolezec, Vnouček a Sváťa Cacovický
Martin Veliký Tatínek, Panovník Ngur-Ngur XVI., Lektor Otakar, Vnouček a Sportovní komentátor
Pan Eremiáš Pan Eremiáš
Kateřina Jirčíková
Martina Fialová
Pavel Lipták
Tomáš Makovský
Milan Potoček

  1. Tesař, P. Turek

 

  1. Matějka, J. Vlčková

 

  1. Veliká, I. Lokajová

 

share: