Exkurze do Lince

Posted on 16-10-2018 , by: Jiří Blahout , in , 0 Comments

Ve středu 10. října jeli žáci 6.A a 6.B na zájezd do rakouského města Linz.

Nejprve jsme navštívili budovu Ars Electronica Center a prohlédli si Muzeum budoucnosti. Dozvěděli jsme se tam, jak je nakládáno s našimi informacemi na populární síti facebook.. Pohladili jsme si antistresového robota a vyzkoušeli si interaktivní pokusy z robotiky, biotechnologie nebo neurologie. Na závěr jsme viděli na ploše 16×9 metrů projekci Hluboký vesmír. Při prohlídce města jsme viděli Salzamt sloužící jako sklad soli, vystoupali jsme k Lineckému zámku, který nechal postavit Rudolf II. Pak jsme si všimli sídla Zemského sněmu a prošli jsme kolem dvou kostelů, jeden je největší a druhý nejstarší v celém Rakousku. Město navštívila kdysi císařovna Sissi, jak jsme se později dozvěděli. Dostali jsme volno na nákup suvenýrů a pak jsme se sešli u Morového sloupu na náměstí Hauptplatz. Už víme, že městem protéká Dunaj, zaujaly nás výletní lodě s vířivkou a lehátky na horní palubě. Kdo chtěl, mohl si zakoupit a ochutnat proslulý linecký koláč. Výlet se nám moc líbil.

Fotografie ZDE: