Projekt Buď vizionářem – česko-německý projekt na téma roku 2018

Posted on 17-12-2018 , by: Jiří Blahout , in , 0 Comments

Ve dnech 26. a 27. června 2018 se v saském městě Zschocken konalo setkání žáků a učitelů ze základních škol ZŠ Milíčov a Grundschule Zschocken. Setkání završilo tříměsíční projekt třídy 4.E, ve kterém se děti zamýšlely nad tím, jak bude vypadat naše budoucnost ve městě (v Praze) a na venkově (v Zschocken).          Jak budeme bydlet, co budeme jíst, jak se budeme oblékat, jak budeme vzájemně komunikovat? Budeme používat telepatii, chytré brýle, se kterými uvidíme na míle daleko? Nebude potřeba učit se jazyky, protože budeme v Evropě používat jeden univerzální jazyk? Na to všechno hledali žáci odpovědi při chatování a skypování na hodinách německého jazyka a na setkání pak prezentovali své vize. Stěžejním tématem bylo, jak si představují školu budoucnosti. Nás učitele dojalo, že by nás ani za nic nevyměnili za roboty, i když by se občas rádi učili ve virtuální třídě z pohodlí svého domova. Děti společně navštívily i nedalekou zoologickou zahradu v Hirschfeldu a diskutovaly o tom, jak bude v budoucnosti vypadat příroda, jak přežijí zvířata a co ony samy mohou udělat pro záchranu ohrožených druhů. Podle ohlasů žáků i rodičů obou škol se projekt opravdu vydařil. Děkujeme za podporu a poskytnutí velkorysého příspěvku na realizaci projektu Česko-německému fondu budoucnosti, který podporuje spolupráci a porozumění mezi Čechy a Němci. Už teď se těšíme na další projekt.

Monika Líbalová, ZŠ Milíčov

Fotogalerie z projektu ZDE: