eTwinning

Posted on 10-05-2019 , by: Jiří Blahout , in , 0 Comments

V úterý 7. 5. jsme předávali v rámci projektového dne diplomy a odměny za loňské anglické eTwinningové projekty. Nejprve našim milým hostům z 5. D žáci 5. a 6. tříd z e-Twinningového kroužku povyprávěli, jak si spolupráci s řeckými a francouzskými dětmi užili, a nechyběla ani ukázka výsledného krátkého filmu. Děti z 5. B měly projektových partnerů v projektu De-coding Europe mnohem více, a tak je ostatní mohli hádat podle vlajek na vítězném logu projektu od naší šikovné Kristýnky. Tento projekt byl věnován jak tomu, co máme s dětmi v Evropě společné, tak tomu, co nás odlišuje. Také jsme se v něm zamýšleli nad naší společnou budoucností a řešili ekologické výzvy současnosti. Nakonec zbyla v učebně jen 5. B s paní učitelkami Háčkovou a Novou, protože tato třída se letos v rámci celoročního projektu Food Experts rozdělila o své recepty s partnery v zahraničí, aby si vzápětí mohla vyzkoušet vaření těch jejich. Moc jsme si pochutnali na katalánských chlebech, francouzské zeleninové polévce a polském nepečeném sušenkovém dortu. Jestli si je budete chtít zkusit také, tak už brzy budete mít příležitost je nalézt na nástěnkách ve škole.