e-Twinneři oslavili národní cenu

Posted on 20-01-2020 , by: Karel Havlíček , in , 0 Comments

6. B spolu s paní učitelkou Mgr. Lucií Novou, třídní učitelkou Mgr. Danou Háčkovou a paní ředitelkou Mgr. Alenou Červenou společně oslavili úspěch svého loňského mezinárodního projektu v angličtině Food Experts, za který se jim podařilo získat národní cenu eTwinning a evropskou pečeť kvality. Odměny nám zaslal Dům zahraniční spolupráce. eTwinning je evropská platforma pro mezinárodní spolupráci škol a našimi partnery byli Španělé, Francouzi, Poláci a Řekové. Po celý školní rok jsme si vyměňovali recepty, zkoušeli je, zkoumali složení potravin a dělali průzkum našich stravovacích návyků. Slovíčka, která pro nás byla nová, jsme se učili pomocí online her, což jsme si náležitě užili. Také jsme srovnali svá školní jídla – svačiny i obědy. O Vánocích každý z nás obdržel vlastnoručně vyrobené přání od jiného účastníka projektu. Více informací naleznete v našem projektovém prostředí TwinSpace: https://twinspace.etwinning.net/71573.
A co děláme teď? No nezahálíme, nebojte se. Náš letošní projekt se jmenuje Hello History a pracujeme na něm se stejnými partnery: https://twinspace.etwinning.net/94024