Informace pro zákonné zástupce budoucích prvňáčků

Posted on 29-06-2024 , by: Karel Havlíček , in , 0 Comments

Slavnostní zahájení školního roku 2024/25 proběhne v 8:15 v atriu školy. Po přivítání prvňáčků a představní jejich třídních učitelek se společně s rodiči přemístí do svých tříd.

V 9:00 proběhnou mimořádné třídní schůzky.

Vzhledem k tomu, že pro některé děti může být první školní den psychicky náročný a budou se chtít o své zážitky s vámi podělit, doporučujeme, aby si děti před začátkem schůzky vyzvedl jeden ze zákonných zástupců, babička, dědeček, … K dispozici bude i paní vychovatelka ze školní družiny.

Do odpoledne v družině mohou zůstat jen děti, které budou mít odevzdanou přihlášku do ŠD a budou mít čip k vyzvednutí dítěte. Školní družina i jídelna bude v provozu od 1. dne školy. Nebudete-li chtít, aby dítě mělo první den oběd, je třeba oběd odhlásit. Školní jídelna nabízí 2 jídla. Automaticky mají děti nahlášený oběd č. 1. Pokud budete chtít oběd č. 2 či oběd odhlásit, je třeba změnu provést online. Přihlašovací údaje do školní jídelny vám předá vedoucí školní jídelny, paní L. Procházková.

Přihlášku do školní družiny a školní jídelny si vyzvedněte po ukončení dnešní schůzky, příp. na webu školy. Vyplněnou a naskenovanou přihlášku do školní jídelny pošlete mailem vedoucí školní jídelny paní L. Procházkové – prochazkoval@zsmilicov.cz. Vyplněné přihlášky do školní družiny se budou vhazovat do krabice, která bude na vrátnici. Přihlášky je možné přinést tento a příští týden a během posledních 14 dnů v srpnu.  Důležité pro plynulý chod družiny a výdej obědů od 1. dne školy.

Vyzvedávání děti ze školní družiny je přes čipový systém BELLhop. Čipy je možné zakoupit u zástupkyni ředitele B. Hruškové v posledním týdnu v srpnu a v prvním týdnu v září – rozpis bude upřesněn na webu školy.

Vychovatelky ze školní družiny si děti vyzvedávají po výuce ve třídě. Na oběd chodí společně. Pokud dítě nebude do školní družiny docházet, na oběd ho odvádí třídní učitelka.

Během prázdnin budou dětem vyhotoveny ISIC karty. Je třeba zaslat průkazové foto a zaplatit poplatek 350 Kč za vyřízení. Fotku zašlete na zástupce ředitele J. Blahouta – blahoutj@zsmilicov.cz. Platbu proveďte na účet školy č. 1783-2000815399/0800.

 

Pokud má někdo zprávu z PPP, která škole nebyla předána, kontaktuje zástupkyni ředitele P. Hvižďovou a domluví se na předání.

Důležité termíny

 • 9. 2024 8:15 – 9:00 Zahájení školního roku – atrium

od 9:00 Mimořádné třídní schůzky – třída

 • 9. 2024 od 17:00 Pasování prvňáčků (s táborákem) – školní zahrada

 

Výuka v 1. týdnu:

 • Po – 1 vyučovací hodina + třídní schůzky – s sebou školní aktovka, bez přezůvek
 • Út – 2 vyučovací hodiny – práce s třídní učitelkou
 • St – 3 vyučovací hodiny – práce s třídní učitelkou
 • Čt – 3 vyučovací hodiny – výuka dle rozvrhu
 • Pá – 4 vyučovací hodiny – výuka dle rozvrhu

 

Pomůcky do 1. třídy:

 • aktovka
 • přezůvky
 • penál – tužky č. 2, pastelky, guma, ořezávátko, nůžky s kulatou špičkou
 • kufřík na pomůcky do VV
 • TV – převlečení + boty se světlou podrážkou (neklouzavé), měkký míček (ne tenisový), švihadlo
 • papírové kapesníčky

Učebnice, pracovní sešity a písanky děti dostanou od školy zdarma. Platit si budou materiály do AJ, kterou budou mít na 2 roky. Částka bude upřesněna v září.

share: