Národní Den Vyšyvanky

Posted on 18-05-2024 , by: Karel Havlíček , in , 0 Comments

Dne 16. května 2024 se v naší škole uskutečnil projekt zaměřený na DEN VYŠYVANKY, který se slaví na Ukrajině vždy třetí květnový čtvrtek.

Tento významný den slaví kulturní dědictví Ukrajiny a my jsme byli nadšeni, že jsme mohli tuto tradici přiblížit nejen žákům ukrajinského původu, ale také našim českým žákům.

Akce se zúčastnilo mnoho žáků a učitelů, kteří se s radostí zapojili do různých aktivit spojených s vyšyvankou, tradičním ukrajinským vyšíváním. Byly připraveny dílny, kde si mohli všichni zájemci vyzkoušet vyšívání vlastních motivů, přednášky o historii a významu vyšyvanky a také výstava krásných ukázkových výšivek, které nám laskavě poskytli rodiče a přátelé naší školy.

Velmi nás potěšilo, že akce zaujala i naše české žáky, kteří se aktivně zapojili a projevili velký zájem o ukrajinskou kulturu. Celá akce probíhala v příjemné a milé atmosféře, plné radosti a vzájemného porozumění. Bylo úžasné sledovat, jak se všichni společně baví a učí něco nového.

Můžeme s radostí konstatovat, že projekt se velmi povedl a splnil naše očekávání. Děkujeme všem zúčastněným za jejich nadšení i podporu a těšíme se na další podobné akce, které nám pomohou obohatit náš kulturní život a prohloubit vzájemné porozumění mezi různými národnostmi.

Děkujeme a těšíme se na další společná setkání!

 

share: