Následující návody předpokládají, že jste na stolním počítači nebo notebooku. Pokoušíte-li se přihlásit přes mobil, může být postup odlišný.

INFO PRO UŽIVATELE SE ZAŘÍZENÍM OD APPLE.

Pakliže jste na macBooku, měla by Vám stránka standardně fungovat přes Váš prohlížeč. Pakliže nemáte ani PC/Notebook popřípadě macBook a máte iPhone, zkuste v nativním prohlížeči iPhonu najít výše zmíněnou stránku a příhlásit se přes ní. Teoreticky by to mělo fungovat. Pakliže ani to nefunguje, zkuste z applestore stáhnut příslušnou microsoftí aplikaci.

Video-návod k MS Teams

A ke stažení podrobná pdf verze.

Psaný návod  na vstup do Office 365

Pro přihlášení do školního emailu musíte ve svém internetovém prohlížeči jít na stránku https://portal.office.com/ <- pro rozkliknutí držte tlačítko CTRL a klikněte na odkaz. Otevře se Vám v novém

Na této stránce klikněte na tlačítko přihlásit se.

Na druhé stránce… 

Vyplňte svůj ŠKOLNÍ email. V případě žáků má formát zxxxx@zsmilicov.cz, kde xxxxx nahraďte evidenčním číslem žáka (pěticiferné číslo např. z12345@zsmilicov.cz). Jde o stejné číslo, kterým se hlásí do počítače ve škole. Jde o stejné číslo, kterým se přihlašují do bakalářů. To vás odešle na další stránku. Mnoho žáků by mělo mít tato čísla napsána v žákovských knihách či v sešitech na IT/ČSP. 

Na této stránce je třeba vyplnit heslo. Mělo by být stejné, jako je přihlašovací heslo do školních počítačů. Pro třídy, které se ještě nikdy do školního e-mailu nepřihlašovali, budou hesla vygenerovány. Pracuje se na tom, prosíme o trpělivost.

 

Po prvním přihlášení prosím zapněte v office365 aplikaci Outlook. 

Při prvním přihlášení do Outlooku vás zažádají o volbu časového pásma. Doporučujeme Prahu. 

 

Dále pak budeme pracovat v aplikaci Teams. 

 

V případě potíží kontaktujte: