Výchovný poradce:

Kontakt: 226 803 851
e-mail: jandas@zsmilicov.cz

Činnost výchovného poradce

• Ve spolupráci s ostatními pedagogickými pracovníky pomáhá při řešení problémů s výukovými potížemi žáků
  • Zaměřuje se na spolupráci školy s rodinou při řešení problémů vzniklých ve výchovně vzdělávacím procesu
  • Spolupracuje s TU a školním psychologem při integraci žáků (tvorba individuálních vzdělávacích plánů).
  • Pomáhá při řešení konfliktních situací ve škole.
  • Zaměřuje se na práci při sledování žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, a dává návrhy na další péči o tyto žáky.
  • Zajišťuje podklady pro případná vyšetření v PPP, SPC
  • Shromažďuje podklady pro psychologická a speciálně pedagogická vyšetření.
  • Projednává s učiteli dodatečný odklad školní docházky, přeřazení žáka do jiného typu škol.
  • Projednává s rodiči souhlas k vyšetření v pedagogicko – psychologické poradně, speciálně – pedagogickém centru.
  • Věnuje péči žákům nadaným a talentovaným, navrhuje další péči o tyto žáky.
  • Ve spolupráci s vedením školy a pedagogy se podílí na výchovných programech, zaměřených na nápravu problémů, s nimiž se na škole setkáváme.
  • Zajišťuje spolupráci školy s OSPOD, Policií ČR, SVP, PPP, ÚP, krizovými centry apod.
  • Podílí se na zpracování dokumentace pro integrované žáky, vede evidenci integrovaných žáků ve škole.
  • Shromažďuje odborné zprávy a informace o žácích v poradenské péči, shromažďuje zápisy z jednání výchovné komise školy, integračních skupin apod.
  • Spolu s třídními učiteli sleduje žáky ze znevýhodněného sociálně – kulturního prostředí.
  • Spolupracuje s metodikem prevence sociálně patologických jevů.
  • Poskytuje poradenskou činnost pro žáky v obtížných situacích v době pobytu ve škole.
  • Metodicky pomáhá pedagogům poskytujícím nápravnou péči.
  • Poskytuje poradenskou službu pro rodiče.
  • Poskytuje poradenskou pomoc při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě žáků, poskytuje informace o přijímacím řízení.

Důležité odkazy:

• www.msmt.cz