Klub mladých diváků

do Divadla v Dlouhé v Praze 1

Kdy?

neděli dne 21. 10. 2018 od 17:00 hodin

Sraz:15. 50 h – stanice metra Háje – odchod 16.00 h !

Ukončení akce: po 19.40 h- stanice metra Háje,

převezmou si Vás rodiče

Co uvidíte?

O LÍNÉ BABIČCE

Podle stejnojmenné knihy spisovatelky Aleny Kastnrové

Scénář a režie Jan Borna

Návod na to, jak se nebát (plnit si své sny) a užívat si (života)!

Většina babiček jsou elegantní upravené staré dámy, které mají doma vždy pečlivě uklizeno a vzorně napečeno. Nebo to jsou roztomilé stařenky, co kdykoliv ochotně pohlídají vnoučata. Babička z naší inscenace je ale úplně jiná – neuklízí, nepeče, nevaří a občas ani nehlídá děti! I když je má ráda! Ona si totiž plní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. A tak z něj pokaždé, když má čas, chuť a náladu, vytahuje jeden papírek za druhým a dělá to, po čem touží. Nic pro ni není problém! Zalétat si balónem? Prima! Naučit se potápět? Proč ne! Vylézt na osmitisícovku? Skvělé!!! Tahle babička totiž zvládne úplně všechno! A možná díky ní přijdete i Vy na spoustu vlastních přání, která si začnete plnit. Řídit nejrychlejší auto na světě? Šlapat do kaluží, aby vás nikdo neviděl? Konečně dělat to, co chcete, a ne to, co se od vás očekává? Tak do toho! Nechte se inspirovat naší „línou“ babičkou!

Účinkují

Jarmila Vlčková Babička

Michaela Doležalová Maminka, Žena v burce, Japonská horolezkyně, Vnučka a Holčička Anetka
Ivana Lokajová, Eva Hacurová,Veronika Lazorčáková Maminka, Žena v burce, Fialová důchodkyně, Německá horolezkyně, Vnučka a Recepční (alternace)