Jsme fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Škola pro vzájemné porozumění

Kdo jsme

Základní škola K Milíčovu byla založena roku 1978. Od roku 1991 se stala školou s rozšířenou výukou jazyků – kromě tříd se standardní výukou máme třídy s rozšířenou výukou jazyků. Žáci se učí od 1. třídy první světový jazyk a od 6. třídy je přidáno studium druhého světového jazyka. Vyučujeme němčinu a angličtinu. Německá konverzace je poskytována rodilým mluvčím.

Co děláme

Naše škola se pravidelně zapojuje s různými projekty do Programu Sokrates – Comenius. Konají se výměnné pobyty kolegů i žáků z německých partnerských škol. Kromě toho udržujeme úzký kontakt s jednou základní školou v Norimberku. Škola má vybudovanou počítačovou síť s připojením na internet, děti mohou využívat 3 počítačové pracovny i ke komunikaci se svými německými přáteli. Naši žáci vyjíždějí pravidelně do Německa na jednodenní i vícedenní pobyty. Naši žáci se úspěšně zúčastňují konverzačních soutěží v německém jazyce, kde pravidelně získávají prestižní ocenění. Žáci se účastní úspěšně soutěží nejen v jazykových oblastech, potvrzují svoji všestrannost i v dalších vědomostních soutěžích. Žáci naší školy vykazují velké procento úspěšnosti při přijímacím řízení.

Naše cíle

Naší snahou je všestranně rozvíjet osobnost žáka ve vyučování i v mimoškolních činnostech, připravit ho na život v nově koncipované Evropě. K tomu je zapotřebí zvládnout jazyky a počítačovou gramotnost. Projekty a další aktivity spojené s tímto cílem potřebují podporu nejen mravní, ale zejména finanční.