Výtvarná výchova

Výtvarná výchova je pro děti důležitým způsobem, jak rozvíjet svou kreativitu a fantazii. Kreslením, malováním a tvořením se žáci učí vyjadřovat své myšlenky a pocity. Navíc jim výtvarná činnost pomáhá zlepšovat jemnou motoriku, soustředění a trpělivost. Spolu s kreativitou jsou to velmi důležité dovednosti pro 21. století.

Na naší škole věříme, že každý žák má talent, který může prostřednictvím výtvarné výchovy rozvíjet. V přátelské atmosféře našich hodin podporujeme děti, aby zkoušely různé techniky a nebály se tvořit.

Těšíme se na všechna krásná díla, která s námi vytvoří!

Vedoucí předmětové komise VV:

• Libor Kašparovský

Členové výtvarného týmu:

• Marie Jasanská
  • Lena Hlaváčová
  • Daniela Maříková
  • Hana Volfová
  • Daniela Vozobulová

Pravidla klasifikace:

• váha 1 – malá práce, rychlá skica, aktivita, dobrovolný domácí úkol
  • váha 2 – hodinová práce, prezentovaný referát
  • váha 3 – velký projekt nad 2 hodiny práce, účast v soutěži