Žáci 9. ročníků navštívili Terezín a Lidice

Posted on 05-06-2024 , by: Karel Havlíček , in , 0 Comments

4. června proběhla poznávací exkurze pětačtyřiceti žáků 9. tříd na místa historické paměti druhé světové války: do Malé pevnosti Terezín a do Lidic. Výuku dějepisu ve škole jsme tak mohli doplnit o návštěvu míst, o kterých jsme si povídali v letošních tématech věnovaných dějinám Protektorátu, československého odboje a heydrichiády.
Ač od konce druhé světové války uplynula dlouhá desetiletí, máme za to, že je třeba si ji stále připomínat, tím spíše že i dnes v Evropě válečný konflikt opět zuří. Zároveň 6. června 2024 uplyne přesně osmdesát let od největší obojživelné invaze všech dob, vylodění amerických, britských a kanadských vojsk v Normandii během operace Overlord. Jen díky společnému úsilí západních spojenců s jejich drtivou materiální převahou a nesmírným lidským obětem sovětské armády se na frontách druhé světové války podařilo zlikvidovat zhoubnou ideologii nacismu, která si nechtěla některé národy včetně našeho jen podmanit, ale doslova je zlikvidovat.
Děkujeme všem zúčastněným žákům za zájem o akci a o naší moderní historii a městské části Praha 11 za finanční příspěvek na autobusovou dopravu.
Za ZŠ s RVJ K Milíčovu
Tomáš Marounek, Dana Háčková, Jiří Kůdela
share: